Vuosikokouksessa laaja osanotto

IK-32:n sääntöjen mukainen vuosikokous pidettiin tänään Kirkkonummen Mariefredissä. Paikalla oli yli 30 seuran jäsentä, joista suuri osa seuran entisiä ajajia. Kokouksessa julkaistiin IK-32:n vuosikertomus ja tilinpäätös vuodelta 2013, hyväksyttiin toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2014 ja myönnettiin vastuu- ja erovapaus eroavalle johtokunnalle. Johtokunnan esityksen mukaisesti vuosikokous päätti laskea juniori-, kannatus- ja Senior Gillet -jäsenten jäsenmaksun 30 eurosta 20 euroon. Seuran ensi kesänä järjestettävien SFI-mestaruuskilpailujen johtajaksi valittiin Olli Heikurinen ja ratamestariksi Jukka Somervuori. Vaalilautakunnan esityksen mukaisesti seuran puheenjohtajaksi valittiin Pasi Ahlroos, kirjanpitäjäksi Olli Heikurinen ja johtokunnan jäseniksi Juha Aintila, Ville-Pekka Reponen, Jouni Saarikko, Jonna Somervuori ja Jukka Somervuori. Tilin-/toiminnantarkastajaksi valittiin Ilkka Kivistö ja varahenkilöksi Mari Marttinen. Vuoden 2015 vaalilautakuntaan valittiin Leif Ahlroos, Kirsti Pyykkönen ja Timo Alhonen.