Seuran järjestämien kilpailujen voittajat

Etappiajot

Tammisaaren ajot (T) / Hopeasauma-ajot (H)

Vuosi T/H Miehet Seura Naiset
1945 T Albin Andersson Porvoon Akilles (naisten luokkaa ei järjestetty)
1946 T Paul Backman Idrottsklubben-32
1947 T Karl-Erik Blomfelt Porvoon Akilles
1948 T* Uno Johansson Porvoon Akilles
1949 T Paul Backman Idrottsklubben-32
1950 T Paul Backman Idrottsklubben-32
1951 T Nils Henriksson Porvoon Akilles
1952 T* Nils Henriksson Porvoon Akilles
1953 T* Aulis Sivén Idrottsklubben-32
1954 T Nils Henriksson Porvoon Akilles
1955 H Gunnar Lindgren Ruotsi
1956 H Sven Körberg Ruotsi
1957 H Paul Nyman Tampereen Pyörä-Pojat
1958 H Paul Nyman Tampereen Pyörä-Pojat
1959 H Paul Nyman Tampereen Pyörä-Pojat
(1960)* H Ole Wackström Porvoon Akilles

T*= Ajo ajettu yksipäiväisenä
( )*= Vuoden 1960 kilpailun järjesti HTPV

Länsiväylä-etappiajot

Vuosi Miehet Seura Naiset Seura
2002 Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Sirpa Ahlroos Idrottsklubben-32
2003 Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Teija Alaviiri Ounaksen Pyörä Pojat
2004 Timo Erjomaa Turun Urheiluliitto Maija Laurila Tampereen Pyörä-Pojat
2005 Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Paula Suominen Turun Urheiluliitto

Yksipäiväiset kilpailut

Siuntion ajot

Vuosi Miehet Seura Naiset Seura
1935 Tauno Lindgren Helsingin Pyöräilyseura (naisten luokkaa ei järjestetty)
1936 Tauno Lindgren Helsingin Pyöräilyseura (naisten luokkaa ei järjestetty)
1937 Nils Andersson Ruotsi (naisten luokkaa ei järjestetty)
1938 Bror Jansson Ruotsi Kaarina Siren Helsingin Pyöräilyseura
1939 K.E Söderström Ruotsi Aira Alavirta Lahden Pyöräilijät
1940 Raila Viljanen Idrottsklubben-32 (naisten luokkaa ei järjestetty)
1941–1975 Ei kilpailuja
1976 Harry Hannus Porvoon Akilles Kirsti Pyykkönen Idrottsklubben-32
1977 Kilpailu peruttu
1978 Heikki Lindholm Tampereen Yritys Kirsti Pyykkönen Idrottsklubben-32
1979 Jukka Nikkilä Tampereen Sisu Ritva Koljonen Tampereen Pyörä-Union
1980 Tapio Niemi Tampereen Yritys Asta Forssell Lahden Pyöräilijät
1981 Patrick Wackström Porvoon Akilles Asta Forssell Lahden Pyöräilijät
1982 Kari Myyryläinen Hyvinkään Ponteva Anja Rovio Tampereen Pyörä-Pojat
1983 Peter Rantanen Sibbo Vargarna Iiris Karhu Porvoon Akilles
1984 Magnus Mansner Porvoon Akilles Anu Viskari Idrottsklubben-32
1985 Kari Myyryläinen Hyvinkään Ponteva Tea Vikstedt-Nyman Helsingin Työväen Luistelijat
1986 Patrik Hänninen Porvoon Akilles Tarja-Leena Lehtimäki Tampereen Pyörä-Pojat
1987 Petri Korpela Pyörä-68 Turku Tarja-Leena Lehtimäki Tampereen Pyörä-Pojat
1988 Mikael Bergström Porvoon Akilles Pirjo Pyykkönen Porvoon Akilles
1989 Juho Suikkari Tainiokosken Tähti Marina Rantanen Sibbo Vargarna
1990 Kilpailu peruttu
1991–2001 Ei kilpailuja
2002 Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Sirpa Ahlroos Idrottsklubben-32
2003 Tero Hämeenaho Järvenpään Pyöräilijät Iiris Karhu Porvoon Akilles
2004 Niko Meriläinen Idrottsklubben-32 Maija Laurila Tampereen Pyörä-Pojat
2005 Ei kilpailtu

Dunlop-ajot

Vuosi Miehet Seura Naiset
1938 Harry Jansson Ruotsi (naisten luokkaa ei järjestetty)

Helsingin-ajot

Vuosi Miehet Seura Naiset
1955 Juhani Marttinen Porvoon Akilles (naisten luokkaa ei järjestetty)

Panther-ajot

Vuosi Miehet Seura Naiset Seura
1960 Kyösti Myyryläinen Tampereen Pyörä-Pojat (naisten luokkaa ei järjestetty)
1961–2001 Ei kilpailuja
2002 Richard Sjöberg Idrottsklubben-32 Iiris Karhu Porvoon Akilles
2003 Jani Vesa Järvenpään Pyöräilijät Iiris Karhu Porvoon Akilles
2004 Ei kilpailtu
2005 Perttu Turku Cycle Club Helsinki Iiris Karhu Porvoon Akilles

30-Vuotisjuhlakilpailu

Vuosi Miehet Seura Naiset
1963 Kai-Uno Johansson Porvoon Akilles (naisten luokkaa ei järjestetty)

Pinna-ajot (P) / Kauniaisten Grand Prix (K)

Vuosi P/K Miehet Seura Naiset Seura
1968 P Kalevi Eskelinen Helsingin Pyörä-Toverit (naisten luokkaa ei järjestetty)
1969 P Eero Karhu Porvoon Akilles (naisten luokkaa ei järjestetty)
1970 K Raimo Suikkanen Lahden Pyöräilijät (naisten luokkaa ei järjestetty)
1971 K Juhani Helenius Turun Urheiluliitto (naisten luokkaa ei järjestetty)
1972 K Harry Hannus Porvoon Akilles Irma Jussilainen Kouvolan Pyöräilijät
1973 K Timo Luostarinen Helsingin Työväen Pyörä-Veikot Asta Forssell Kouvolan Pyöräilijät
1974 K Harry Hannus Porvoon Akilles Asta Forssell Kouvolan Pyöräilijät
1975 K Kari Puisto Tampereen Sisu (naisten luokka peruuntui)
1976 K Risto Niemi Tampereen Yritys Asta Forssell Lahden Pyöräilijät
1977 K Pauli Salo Tampereen Sisu Asta Forssell Lahden Pyöräilijät
1978 K Magnus Mansner Porvoon Akilles Asta Forssell Lahden Pyöräilijät
1979 K Magnus Mansner Porvoon Akilles Asta Forssell Lahden Pyöräilijät
1980 K Mauno Uusivirta Turun Urheiluliitto Kirsti Pyykkönen Idrottsklubben-32
1981 K Teppo Niemi Tampereen Yritys Pirjo Pyykkönen Idrottsklubben-32
1982 K Risto Niemi Tampereen Sisu Pirjo Pyykkönen Idrottsklubben-32
1983 K Olavi Kaarela Helsingin Työväen Pyörä-Veikot Iiris Karhu Porvoon Akilles
1984 K Olavi Kaarela Vantaan Pyöräilijät Pirjo Pyykkönen Porvoon Akilles

IK:n Kymppi (K) / Ysiysi-tempo (Y) / Hesburger-tempo (H) / Solvalla-tempo (S)

Vuosi K/Y/H/S Miehet Seura Naiset Seura
1990 K Vesa Juntto Alatornion Pirkat Aino Laurio Helsingin Työväen Pyörä-Veikot
1991 K Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Aino Laurio Helsingin Työväen Pyörä-Veikot
1992 Y Jaakko Tanskanen Helsingin Työväen Pyörä-Veikot Aino Laurio Helsingin Työväen Pyörä-Veikot
1993 Y Pasi Ahlroos Ruskon Yritys Aino Laurio Helsingin Työväen Pyörä-Veikot
1994 Y Vesa Juntto Ruskon Yritys Tea Vikstedt-Nyman Helsingin Työväen Luistelijat
1995 Y Kari Myyryläinen Turun Urheiluliitto Aino Laurio Helsingin Työväen Pyörä-Veikot
1996 Y Christian Selin IF-Länken Asta Nikkinen Mäntsälän Urheilijat
1997 H Sami Hiltunen Lahden Kaleva Minna Pihala Rauman Seudun Pyöräilijät
1998 H Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Tuija Kinnunen Tampereen Sisu
1999 H Jyrki Terävuo Turun Urheiluliitto Katja Pakarinen Idrottsklubben-32
2000 H Sami Hiltunen Ruskon Yritys Kristiina Iisakkila Tampereen Pyörä-Union
2001 H Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Kristiina Iisakkila Tampereen Pyörä-Union
2002 H Jukka Vastaranta Tampereen Yritys Kristiina Iisakkila Tampereen Pyörä-Union
2003 H Aki Turunen Mäntsälän Urheilijat Teija Alaviiri Ounaksen Pyörä-Pojat
2004 H Timo Erjomaa Turun Urheiluliitto Ann-Mary Ähtävä Cycle Club Helsinki
2005 H Pasi Ahlroos Idrottsklubben-32 Paula Suominen Turun Urheiluliitto
2006 H Jarmo Rissanen Joensuun Pyöräilijät Minna Uusivirta Turun Urheiluliitto
2007 H Jarmo Rissanen Cycle Club Helsinki Paula Suominen Turun Urheiluliitto
2008 H Jarmo Rissanen Cycle Club Helsinki Anne Rautio Team Velo Cycling
2009 S Kreu Maisniemi Cycle Club Helsinki Riina Miettinen Cycle Club Helsinki
2010 S Jarmo Rissanen Cycle Club Picaro Anne Palm Cycle Club Helsinki
2011 Ei kilpailtu

Lapinkylän tempo

Vuosi Miehet Seura Naiset Seura
2017 Tommi Martikainen Gamlakarleby Idrottsförening Minna-Maria Kangas Idrottsklubben-32